Садим Сад Продажа саженцев

Горіховий сад

Наличие:
В наличии
Цена :
Договорная
  

Описание товара

Як посадити горіховий сад і отримати великі врожаї?

Сади бувають різні – вишневі і яблуневі, які покриваються навесні пінним мереживом ніжних квітів; в саду ароматів вирощують різні рослини, що володіють приємними запахами. Але можна виростити ще один вид саду – горіховий. Про цілющу силу горіхів відомо давно, плоди не тільки смачні, але і корисні.

Горіховий сад: вибір сорту

Плануючи посадку горіхового саду необхідно взяти до уваги наявність достатньої площі для посадки дерев. Уся справа в тому, що волоські горіхи – високорослі гіганти з широкою кроною. У висоту дерево досягає до 12 метрів, затінюючи все навколо себе густою кроною. Під навислими гілками з довгим листям не ростуть інші рослини. Якщо на ділянці мало місця, від посадки волоських горіхів найкраще відмовитися.

Більш звичним на садових ділянках є фундук (лісовий горіх), з екзотики можна порекомендувати мигдаль, який горіхом, за великим рахунком, не є, а відноситься до кісточкових плодів. Ядра мигдалю звичайного дуже смачні та корисні, а під час цвітіння це деревце посперечається красою навіть із самої сакурою.

Ще один горіх не росте на дереві, але посадити його в саду варто – це арахіс, чиї плоди дозрівають в землі. Рослина прекрасно сходить з насіння, за один рік виростає до дорослого стану і дає багатий врожай.

Розглянемо вирощування двох представників горіхового царства: волоський горіх та фундук.

Волоський горіх: посадка та догляд

Як ми вже з'ясували, волоський горіх – велетенське дерево з потужними гілками і стовбуром, тому підбирати для його посадки місце варто лише біля паркану (тільки не сусідського). Дерево може продуктивно плодоносити з п'яти або восьми років, зберігаючи здатність цвісти і зав'язувати плоди протягом п'яти століть.

Для нормального росту волоському горіху потрібно підібрати ділянку з родючими грунтами глибокого залягання, адже міцне коріння простягається на досить велику глибину. Цьому величезному дереву потрібне постійне харчування, тому дуже важливо, щоб грунт містив мінеральні речовини і мікроелементи в достатній кількості, був постійно вологим, мав нейтральну або слаболужну реакцію.

Раніше волоські горіхи вирощували тільки в південних районах, нові районовані сорти дозволяють вирощувати рослину в будь-якому кліматі. Дорослі дерева волоського горіху витримують зниження температури в зимовий час до - 26-34ºС, але молоді саджанці можуть постраждати в особливо суворі зими.

Саджанці горіху варто оберігати від вітру і протягів, обираючи для посадки тихе місце, але доросла рослина здатна протистояти панівним вітрам.

Велике значення для підвищення врожайності волоського горіха має освітленість. Культура відмінно росте і розвивається в півтіні, але наявність прямих сонячних променів стимулює утворення жіночих квітів, які з'являються на верхівці рослини.

Розмноження волоського горіха

Саджати волоські горіхи можна двома способами:

1. Вегетативним способом – велетенське дерево можна виростити із зелених живців, прищепивши їх до підщепи. Займатися такою операцією може тільки підготовлений садівник, іншим рекомендуємо придбати готові саджанці в розпліднику або садовому центрі.
2. Насіннєвим – для цього буде потрібно запастися якісним посівним матеріалом, знайти здорові, ті, що визріли, тонкокорі горіхи із запашним маслянистим ядром. З огляду на, що від посадки горіха в землю до отримання першого врожаю може пройти 10 років, цей спосіб використовується рідко, найчастіше при селекційних роботах.

Перед посадкою насінні горіхи потрібно стратифікована протягом від 3 до 5 місяців, термін проведення процедури залежить від сорту горіхів, вірніше від товщини шкаралупи.

Плодоношення

Волоський горіх – дивовижне дерево, в його кроні є чоловічі та жіночі квітки, які можуть цвісти в різний час (розрив становить 2,5 тижні), тому дуже важливо, щоб в діаметрі 100 метрів росли інші горіхові дерева. Але навіть без запилення горіх здатний приносити урожай, тільки він буде меншим. Дозрівають горіхи ближче до осені, на півдні – у вересні, в північних областях – до середини жовтня.

Лісовий горіх

Фундук або лісовий горіх висаджують в саду за схемою 6х6 метрів, тому щоб виростити горіховий гай, потрібна значна вільна площа. Горіхи зріють на розлогих кущах, часто схожих на міцне дерево. Для посадки культури вибирають тихе місце з вологим родючим грунтом. Досвідчені садівники рекомендують проводити посадку молодих рослин восени, якщо саджанці вдалося отримати навесні, то висаджувати їх у відкритий грунт потрібно відразу при відтаванні грунту.

Лісовий горіх любить вологу землю, тому в літній період необхідно провести до 6 рясних поливів і внести під кущ добриво.

Для надання форми дереву лісового горіха, його можна обрізати, але при цьому варто пам'ятати, що урожай дозріває на однорічних пагонах, тому від кардинальної обрізки слід утриматися. На дорослому кущі залишають до 8 продуктивних гілок, які зможуть принести урожай горіхів.

Плодоношення куща настає на 4 рік, але найбагатіші урожаї збирають тільки через 10-15 років.

Фундук схильний до захворювання борошнистою росою, щоб скоротити ризик розвитку патогенних інфекцій, восени необхідно зібрати і спалити усе опале з ліщини листя.

Категории
Контакты
  • Садим Сад
  • ,