Садим Сад Продажа саженцев

Персиковий сад

Наличие:
В наличии
Цена :
Договорная
  

Описание товара

Плоди цієї культури — солодкі, ароматні, з ніжною м'якоттю, користуються заслуженою любов'ю садівників. Кожен може вибрати собі сорт за смаком. Персики бувають опушені і з гладкою шкіркою, так звані нектарини, існують ще «инжирные» сорти з плодами плескатої форми, які відрізняються медовим, дуже приємним смаком. Надранні сорти персика дозрівають в червні, пізні — в жовтні, тому при правильному підборі сортів можна насолоджуватися плодами весь сезон. Персики і нектарини традиційно вирощують у південних областях нашої країни, однак при високій агротехніці їх можна успішно вирощувати в регіонах з менш сприятливими погодними умовами.

Персик можна вирощувати в усіх областях, де вирощують виноград. Однак для того, щоб персикові дерева прижилися в північних областях України, пішли в ріст і дали гарний врожай, необхідно створити для них сприятливі умови і в подальшому постійно їх підтримувати. При виборі ділянки для посадки слід враховувати, що персик краще всього росте на середньоглинистих грунтах з хорошим волого - і повітрообміном, а також на чорноземах, багатих гумусом. Так як персик теплолюбна культура, для його посадки бажано вибирати захищені від холодних вітрів ділянки — схили південного, південно - західного і західного напрямку зі сприятливим повітряним режимом.

Посадка та догляд

Посадка саджанців може бути як осінній, так і весняної — обидва варіанти мають як переваги, так і недоліки. Саджанці, висаджені восени, краще приживаються і навесні добре рушають у ріст. Однак взимку можливі різкі перепади температури, що може нашкодити рослинам. Щоб захистити рослини від несприятливих умов, їх можна помістити в прикоп, а ранньою весною, до розпускання бруньок, висадити на постійне місце. Ями для посадки саджанців копають завчасно по наміченій схемі в рядах і міжряддях. Ряди в саду розташовують на рівній ділянці в напрямку з півдня на північ. Якщо сад закладають на пагорбах або схилах, ряди розташовують поперек схилу.

Після посадки, незалежно від строків її проведення, поливають деревця в пристовбурні кола, які потім мульчують будь-яким придатним для цього матеріалом. Після весняної посадки саджанці обробляють від грибних хвороб, а також від сисних і гризучих шкідників баковою сумішшю фунгіцидів та інсектицидів, дозволених для роздрібного продажу населенню, в концентрації, зазначеної в інструкції до препаратів.

Дерева персика чуйні на поливи та підживлення органічними та мінеральними добривами. Кількість і строки поливів індивідуальні і залежать від стану рослин, механічного складу грунту на ділянці, погоди та інших факторів. Перший полив проводять після цвітіння, щоб створити сприятливі умови для росту плодів. У цей період (за 10-12 днів до дозрівання плодів) також можна підгодувати рослини азотними добривами. Взагалі, азотні добрива слід застосовувати у першій половині літа, а калійні і фосфорні — у другій, а також у вересні, після збору врожаю.

Обрізка

Персик серед всіх плодових культур найбільш вимогливий до обрізання — без цієї операції його практично неможливо виростити, особливо в регіонах з несприятливими кліматичними умовами. Щорічна ретельна обрізка забезпечує умови, необхідні для росту і розвитку рослин. Обрізка на молодих деревах спрямована на формування крони — створення скелетних гілок і відростаючих гілочок, на яких закладається основний врожай. Обрізка плодоносних дерев покращує фітосанітарний стан рослин, омолоджує їх, регулює навантаження врожаєм. Без обрізки персикові дерева утворюють велику кількість дрібних плодів, а також багато обростаючої деревини. Загущені дерева в умовах поганої циркуляції повітря уражаються грибними хворобами, вірусами, погано переносять зимові морози, виділяють камедь на стовбурах і скелетних гілках і в результаті гинуть раніше часу. Тому недосвідчені садівники-любителі, які не підтримують агротехніку на високому рівні, і в тому числі не роблять обрізку, помилково вважають, що посадки персика та нектарина недовговічні.

Весняну обрізку дерев проводять у квітні, під час цвітіння. У цей час вже можна побачити, який урожай буде в поточному сезоні, і скорегувати навантаження плодами на кожному плодоносному пагоні, ланці, а також в цілому на кожному дереві. При такій обрізанні садівник може надати певний напрям зростаючим і плодовим гілочок.

Як на молодих, так і на плодоносних деревах щорічно проводять літню, зелену обрізку — вирізують всі загущенні, що ростуть усередину крони гілки, жирові пагони зрізують на кільце або дві нирки. Влітку на верхній частині скелетних гілок утворюється приріст велика кількість сильних передчасних пагонів, які затінюють центральну частину крони. В результаті в нижній частині крони не утворюються квіткові бруньки, відмирає частина плодових гілочок. Ці пагони потрібно вчасно зрізати, інакше до осені вони сильно подовжаться та грубіють, їх буде набагато важче видалити, а на рослині після їх обрізки залишаться великі рани.

Проріджування

Ще одна найважливіша агротехнічна операція в персиковому саду — проріджування, або нормування врожаю. Його проводять влітку, під час вегетації персика, щоб зменшити навантаження на рослини, обривають вручну зайві зав'язі і плоди. В результаті цієї операції всі плодоносні гілки на деревах несуть рівномірне навантаження плодами, не ламаються під масою, всі залишилися плоди більш менш одномірні, середньої величини. Щоб отримати плоди великого розміру, проріджування слід проводити до закінчення фази формування зав'язі (її тривалість — чотири тижні після цвітіння).

Персиковий сад взимку

Після листопаду персикові дерева обробляють від грибних хвороб 3%-ною бордоською рідиною або іншими фунгіцидами аналогічної дії. Роблять вологозарядковий підзимовий полив. До початку морозів біля дерев у саду заздалегідь складають матеріал для мульчування пристовбурних кіл (листя, солома, бадилля, тирса, торф тощо). Пристовбурові круги вкривають тільки після перших холодів, оскільки при плюсовій температурі і сирій погоді під мульчею створюються сприятливі умови для розвитку збудників грибних хвороб. Товщина мульчуючого шару — 15-25 див. Якщо дерева залишилися незамульчуваними, то взимку пристовбурові круги вкривають снігом на висоту штамба, до скелетних гілок. Поступово шар снігу ущільнюється і захищає рослини від морозу.

В період відлиг штамби і скелетні гілки білять, щоб захистити їх від морозута сонячних опіків.

Категории
Контакты
  • Садим Сад
  • ,