Садим Сад Продажа саженцев

Змішаний Сад (яблука та груші)

Наличие:
В наличии
Цена :
Договорная
  

Описание товара

Осінь – сприятлива пора для посадки молодого саду. І в садівника-початківця виникає сила-силенна питань: «Які саджанці краще обрати? На що звернути увагу при купівлі посадкового матеріалу? Де купувати?» і таке інше. На це ми вам постараємося відповісти!

З чого починається сад?

В першу чергу – це планування. Сад закладається не на один рік, і треба пам’ятати, що з часом дерева розростуться і займатимуть більше місця, тож треба потурбуватися, щоб дерева і кущі не затіняли одне одного. Сад з «напівкарликів» планують з такого розрахунку: яблуні і груші розміщують на відстані 3 х 3 м, сливи 2 х 3 м, вишні 2 х 2 м.

Які саджанці краще придбати?

Останнім часом набув поширення садівний матеріал на слаборослих підщепах – так звані напівкарлики. Такі дерева зручні у догляді, мають компактну крону, плодоносять протягом 25-30 років і вже на 2-3 рік можна скуштувати перші плоди. Найкраще приживаються дворічні щеплені саджанці, в майбутньому вони випереджатимуть більш розвинені дерева старшого віку. Бажано купувати саджанці, коренева система яких добре розвинена, має довжину 20-30 см, еластична, корінці на зрізі світлого кольору.

Як правильно посадити дерево?
 
Якщо саджанець має відкриту кореневу систему, то перед посадкою краще замочити її у розчині біостимулятора, наприклад Оптим-гумусу, на 5-6 годин. Готуємо посадкову яму розміром 60х60х60 см. На низ насипаємо зрілого компосту шаром 20 см або перегною, змішаного з родючим ґрунтом. Злегка ущільнюємо лопаткою або рукою. Зверху насипаємо горбок родючого ґрунту, встановлюємо на нього п’ятку саджанця, ретельно розправляємо і розподіляємо корінці по колу. Саме висотою горбка регулюється глибина посадки. Небажано заглиблювати саджанець, бо тоді дерево погано росте, пізно починає плодоносити, що особливо помітно на важких глинистих ґрунтах.
 
Також не варто садити дуже мілко, бо тоді коренева система може підсихати влітку, а при сильному вітрі дерево може бути вирване з корінням. Тому найкраще садити на ту глибину, на якій саджанець ріс у розсаднику. Засипаємо посадкову яму наполовину родючим ґрунтом і виливаємо 2-3 відра води. Коли вода вбереться, засипаємо яму повністю. Землю навколо саджанця розрівнюємо і мульчуємо компостом, перегноєм або листям шаром 6-8 см. Обов’язково треба підв’язати саджанець до кілочка, щоб вітер не розхитав молоде деревце.
 
У чому переваги осінньої посадки дерев?

● свіжий посадковий матеріал (викопується з розсадника);
● дерева знаходяться у стані спокою, тому краще переносять пересадку;
● за осінь зиму і весну у ґрунті накопичується достатній запас вологи, і рослини використовують її з максимальною користю для повноцінного розвитку.

Категории
Контакты
  • Садим Сад
  • ,